Riešiť neplodnosť a rozmýšľať nad umelým oplodnením

Ako a kedy riešiť neplodnosť a rozmýšľať nad umelým oplodnením – IVF?

V súčasnej dobe sa často stretávam s požiadavkou klientov, ktorí chcú riešiť umelé oplodenie, pretože sa im nedarí otehotnieť prirodzenou cestou. IVF je čoaz viac vyhľadávaný spôsob. Kedy však začať hľadať takéto riešenie?

Rok ako skúšobné obdobie

Žijeme v rýchlej dobe, a preto sa niektorým párom môže zdať, že rok je dlhá doba. Najmä, ak prichádzajú vo veku, kedy žene už bijú pomyselné biologické hodiny a blíži sa k 40-ke. Ako človek tomu rozumiem. Ako lekár sa však sanžím vysvetliť, že všetko chce svoj čas. Prirodzené otehotnenie má oproti IVF niekoľko benefitov a rok, aj keď sa to akokoľvek zdá, nie je až taká dlhá doba.

Čo sa môže stať za rok?

Na prvom mieste sa snažím zistiť základné návyky páru, ktorý za mnou prichádza. Netýka sa to samozrejme iba intímneho spolunažívania. Niekedy môže byť problémom prílišný stres. Inokedy zlá strava alebo takmer nulový pohyb, keďže žijeme v časoch home office a sedavej práce. Vždy odporúčam pozrieť sa na základné návyky, akým obaja partneri holdujú. Niekedy už po troch alebo 6 mesiacoch príde k výsledku a žena otehotnie. A nie je to vôbec zriedkavosťou.

Kedy skúsiť IVF?

Kedy riešiť neplodnosť a rozmýšľať nad umelým oplodnením? Na mieste je trpezlivosť a hľadanie odpovedí, na niektoré základné otázky. Ak sa nedarí páru otehotnieť a okrem úpravy životného štýlu a stravy sme podnikli všetky potrebné vyšetrenia, na rad prichádza snaha o umelé oplodnenie. V tejto oblasti spolupracujeme v diagnostikovaní a liečení neplodnosti s akreditovanými IVF centrami.

Ak hľadáte informácie a ambulanciu, ktorá vám v tejto oblasti poradí, sme vám k dispozícii. Nájdite si vyhovujúci termín a objednajte sa na konzultáciu priamo cez aplikáciu Môj Lekár alebo nás kontaktujte telefonicky.

MUDr. Martin Gažo PhD. , Gynekológ a pôrodník s viac ako 30 ročnou praxou

MUDr. Gažo PhD. vykonáva všetky druhy gynekologických a pôrodníckych operácií a zákrokov a odvádza spontánne aj operačné pôrody.

Nie je možné komentovať